„70 metų Lietuvos kultūros paveldo restauravimo institucijoms“

Atgal
internetui-2_1608226350-20405647c756423b5eee5d14e4c17e93.jpg

„70 metų Lietuvos kultūros paveldo restauravimo institucijoms“

Autorius: Straipsnių rinkinys
Leidimo metai: 2020
ISBN: 978-609-8223-03-3
Anotacija

Autorių kolektyvo leidinys, kuriame pateikiama informacija apie kultūros paveldo išsaugojimo institucijų veiklą paskutiniame dešimtmetyje,  ryškiausius pokyčius po 1990 metų.

Leidinys, dedikuojamas restauravimo institucijų 70 metų jubiliejui ir praėjusio dešimtmečio pokyčiams.


Autoriai savo straipsniuose pristato reikšmingiausius įvairių Lietuvos regionų paveldosaugos specialistų, tyrėjų darbus, kultūros paveldo objektų išsaugojimo pasiekimus,  atskleidžia  restauratoriams kylančius iššūkius, pritaikant istorinius interjerus bei konstrukcijas, pristatomos naujos technologinės galimybės. Dalies autorių straipsniai skirti konkretiems restauruotiems ir pritaikytiems naudojimui objektams. Tai Alytaus sinagogos, Paliesiaus dvaro sodyba, Griškabūdžio dvaro rūmai ir kt., nepamirštas sakralinis paveldas,  bažnyčių ir kitų pastatų interjerai, jų restauravimo problemos ir sprendimo būdai.

Gausiai iliustruotuose straipsniuose pristatomi Vilniaus, Kauno, Klaipėdos senamiesčiuose atgaivinti kultūros paveldo objektai, kurie ilgus metus stovėjo neprižiūrimi, taip pat – ryškiausi pastarojo dešimtmečio kitų Lietuvos regionų objektai, jautriai bei tvariai prikelti ir  tapę tų regionų simboliais.

Tikimės, kad šis leidinys tinkamai atspindi reikšmingiausius dešimtmečio tyrimus ir kultūros paveldo objektų išsaugojimo pasiekimus ir bus įdomus ne tik kultūros paveldu besidomintiems studentams ir specialistams, bet ir plačiai visuomenei.

Leidinio reziumė anglų kalba leis skleisti informaciją ne tik lietuviškai skaitantiems, todėl leidinys galės tapti vienu iš viešinimo elementų, stiprinant tarptautinius kultūrinius ryšius kultūros paveldo srityje. Kadangi leidinyje, žyminčiame reikšmingą restauravimo įstaigų gyvavimo laikotarpį, publikuojami ryškių ir įdomių Lietuvos kultūros paveldo objektų išsaugojimui ir pritaikymui skiriami darbai, jis taps praktinės kultūros paveldo išsaugojimo istorijos dalimi.

Leidinio parengimą ir leidybą iš dalies rėmė Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.

Šią knygą galima įsigyti:

Leidykla Savastis
Adresas: Mokyklos g. 5-30, LT-08413, Vilnius. Tel. +370 699 94780, el. p. savastiss@gmail.comKiti leidiniai